Javor Matis odigrao je nerešeno 1:1 protiv Borca u Čačku, iako je imao prednost od 36. minuta i igrača više tokom celog drugog poluvremena, što čini konačan ishod posebno razočaravajućim. Ono što dodatno boli su dva neiskorišćena jedanaesterca, jedan na početku, a drugi pred sam kraj utakmice.
U 15. minutu, Borčev igrač igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija je dosudio penal. Milošević je snažno šutirao, ali je lopta pogodila prečku i odbila se nazad u teren, ostavivši rezultat 0:0. Ipak, u 35. minutu Javor dolazi do prednosti. Mićić je sa desne strane uputio loptu ka Krstiću, koji je sjajnim udarcem sa distance matirao golmana Borca. Do tog trenutka, Čačani su imali tek dva neprecizna šuta van okvira gola, ali su u 43. minutu iskoristili nesmotrenost odbrane Javora, kada je Fićović preciznim udarcem sa oko 15 metara izjednačio na 1:1. Neposredno pre kraja prvog poluvremena, Bogićević je zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti karton, ostavivši Borac sa igračem manje.
U drugom poluvremenu, Javor je bio dominantniji, ali nije uspeo da iskoristi svoje prilike. U 52. minutu Pantelić je promašio veliku šansu, a samo osam minuta kasnije ni Zuvić nije bio precizan. Borac je u 66. minutu imao jednu priliku, ali nedovoljno opasnu. U 71. minutu, Javor dobija još jedan penal nakon što je Stanisavljević oboren u šesnaestercu. Međutim, Krstić nije uspeo da postigne drugi gol na utakmici, jer je Stanić odbranio njegov udarac. Javor je u 88. minutu ipak postigao gol, ali je zbog ofsajda poništen.
Do kraja susreta, igrači Javora su delovali demoralisano, dok su se domaći fudbaleri borili da nadoknade igrača manje i osvojili bod koji im je na kraju bio značajno vredniji.