Škola plivanja u okviru Sportskog kluba „Fiketa“ godinama je okupljala mališane i starije polaznike koji su želeli da se bave fizičkom aktivnošću i unaprede svoje zdravlje. Ivan Petrović, profesor fizičkog vaspitanja i osnivač kluba, pokrenuo je školu plivanja i školicu sporta sa ciljem da podstakne razvoj sportskih veština kod dece i odraslih.
Nažalost, zbog organizacionih problema, škola plivanja prestala je sa radom 2021. godine. Kako Petrović navodi, klub nije mogao da dobije dovoljno termina za treninge u Specijalnoj bolnici za rehabilitaciju „Anemija“, što je bio ključni razlog za gašenje programa.
Gostujući u našem studiju, Petrović je istakao da i dalje drži individualne treninge korektivne gimnastike, dok je u isto vreme predavač u školi. On se sportom bavi od malih nogu – trenirao je karate, košarku, odbojku i rukomet, a još u osnovnoj školi je znao da će postati profesor fizičkog vaspitanja.
Petrović naglašava da je sport od izuzetne važnosti za pravilan razvoj dece, ne samo u fizičkom, već i u duhovnom smislu. U radu sa mališanima trudi se da ih podstakne na što više kretanja i zdrav način života, usmeravajući ih ličnim primerom.
Jedan od najvećih izazova u njegovom radu bio je rad sa velikim grupama, jer mu je važno da se svakom detetu posveti na individualnom nivou, što je u većim kolektivima teško izvodljivo. Iako je trenutno u pauzi zbog privatnih obaveza, Petrović ne odustaje od sporta i nada se da će u budućnosti ostaviti značajan trag u sportskoj zajednici Ivanjice.
Mladima koji žele da se bave sportom poručuje da budu istrajni, da se razvijaju i fizički i duhovno i da nikada ne odustaju od svojih ciljeva, jer sport nije samo fizička aktivnost – on oblikuje karakter i životne vrednosti.