,

Formiran Opštinski odbor Narodnog pokreta Srbije u Ivanjici(VIDEO)

U Ivanjici je formiran Opštinski odbor Narodnog pokreta Srbije, na čijem čelu se nalazi Bojan Bujošević, diplomirani ekonomista. Pored njega, kao potpredsednici izabrani su advokat Mile Sekulić, diplomirani ekonomista Anđelka Popović i doktor veterinarske medicine Vojin Dramićanin.

Nakon radnog sastanka kojem je prisustvovao predsednik Narodnog pokreta Srbije Miroslav Miki Aleksić, zajedno sa svojim najbližim saradnicima, predstavnici stranke obratili su se okupljenim simpatizerima u Plavoj sali Doma kulture. Tom prilikom izneli su ključne stavove svog političkog delovanja i pozvali kolege iz drugih opozicionih stranaka na zajednički rad, kako bi približili svoju politiku građanima pred predstojeće izbore.

Narodni pokret Srbije ističe važnost jedinstva opozicije i posvećenost političkom radu u cilju što bolje zastupljenosti interesa naroda.

 

3 одговора

  1. Зашто нам лоше иде – зато што ми нашу локалну политику никада нисмо ни имали а ради се о томе да се наш пристип локалној политици мора променити, јер је очигледно да немамо политичке визије какву заједницу желимо да изградимо.
    То је овде есенцијална парадигма целог политичког деловања, јер накарадан систем морамо да мењамо, ако хоћемо да избегнемо све садашње пасивности које су нас гуше као заједницу.
    Економки гледано привредни систем је уништен, па је услов свих услова да се изгради нови продуктиван механизам привређивања на локалном нивоу. Јер једино повећањем БДП можемо се надати побољшању стандарда грађана и формирању здраве економске заједнице,
    Очигледно је, да се не може променити овај пропали економски систем са немањем визије како даље. Сад је свима јасно да смо ми као заједница на погрешном, односно никаквом путу избављена од свих зала које нас гуше. Овде је проблем много сложенији и већи. Тако да се морамо мењати из корена како ми сами тако и наш приступ будућности.
    Значи прво изградити реалан пројекат локалне економске доктрине развоја Ивањице до 2030 године.
    Какав политички и економски систем треба изградити?
    Ово питање под хитно треба уврстити у локални јавну расправу, јер што пре почнемо дебату веће су шансе да се спасе оно што се спасити може.
    Какав економски систем нам треба и за какво друштво да се боримо?
    Без јасне политички визије и јавне полемике наставићемо да лутамо и пропадамо.
    Сваки други поглед из ове перспективе је поглед у незвесну будућност очајнка.

  2. Šta to radiš Saša Tripkovkću, sediš u prvom redu a kleo si se u Milinkovića.

    Malo ti bilo 4 godine da primaš platu predsednika Skupštine opštine Ivanjica i radiš privatno. Nisi ni dolazio u opštinu.

    Neće to moći kod ovih. Prevario si se.

  3. Локална самоуправа:
    Шта раде и чему служе општине ако се за све Вучић пита?
    У територијалној организацији Србије општина је најважнији ниво власти за грађане, јер се бави бројним питањима од интереса за нас, а пред локалне изборе – постаје централна установа квалитета живота грађана..
    Према Закону о локалној самоуправи, општине усвајају локални буџет, као и просторни и урбанистички план и програм развоја општине. Власт чине скупштина и председник општине, општинско веће и општинска управа. Један од највећих проблема наше општине је то што је све мање становника, а житељи све старији.Општински буџет се првенствено пуни порезом на имовину, различитим таксама (административна, комунална, боравишна) и накнадама, али и приходима од казни, продаје, закупа простора и камата. Аналитичари јасно упозоравају сиромашне општине да смање „предимензионирану управу и јавна комунална предузећа“, првенствено због запошљавања „партијских кадрова“, те „велика ставка из буџета иде на те нефункционалне трошкове“. Сматра се да је проблем и што се у Србији председници општина и локални одборници не бирају „непосредно – именом и презименом. У развијеном свету готово је немогуће бити на озбиљној политичкој или државној функцији, а да претходно нисте побеђивали на локалу, међу својим житељима.То на жалост код нас није скучај , па се тиме, између осталог и „прекида веза између народа и политичара, јер смо дошли дотле да нам више од 50% уписаних у гласачке спискове не излазе на изборе“. Е зато нам овако и иде!?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti

Sport
Politika
Društvo