,

Izgradnja gradskog bazena u Ivanjici – početak radova planiran za proleće 2025. godine (VIDEO)

Predsednik opštine Ivanjica, Aleksandar Mitrović, saopštio je da su od Ministarstva privrede obezbeđena sredstva za izgradnju gradskog bazena u okviru sportskog centra na Jelića polju u Ivanjici. Radovi će početi u proleće 2025. godine, a završetak je planiran do kraja iste godine.

Projekat izgradnje gradskog bazena biće realizovan u dve faze. U prvoj fazi predviđena je gradnja samog bazena, dok će druga faza obuhvatiti izgradnju pratećih sadržaja, kao što su svlačionice i drugi objekti neophodni za njegov nesmetan rad. Kako bi bazen funkcionisao bez problema, u okviru projekta predviđena je i izgradnja trafo-stanice koja će obezbediti stabilno napajanje.

„Posle višedecenijskog čekanja, naši sugrađani konačno će dobiti dugo očekivani gradski bazen,“ izjavio je predsednik Mitrović, ističući važnost ovog projekta za lokalnu zajednicu. Gradski bazen pružiće građanima Ivanjice priliku za rekreaciju, sport i osveženje tokom letnjih meseci, čime će doprineti zdravlju i aktivnom načinu života.

Ovaj objekat neće samo omogućiti veće mogućnosti za slobodno vreme, već će postati i mesto okupljanja svih generacija, doprinoseći društvenom životu i jačanju zajedništva među sugrađanima.

Takođe, Mitrović je istakao da su nam za prvu fazu izgradnje bazena, na konkursu dodeljena sredstva u iznosu od 101 milion dinara.

Sredstva za drugu fazu radova u koju spada izgradnja objekata oko bazena i svlačionica, koštaće između 60 i 70 miliona dinara po projektu, a da bi konkurisali za sredstva moramo krenuti sa radovima u prvoj fazi.

Projekat gradskog bazena je još jedan važan korak u modernizaciji infrastrukture u Ivanjici, čime će se stvoriti nove mogućnosti za zdraviji i aktivniji život u ovom kraju. Grad će, uz ovu investiciju, dobiti moderan objekat koji će postati simbol kvaliteta života i razvoja lokalne zajednice.

2 одговора

  1. Ko o čemu, naši opet o donacijama za sport i bazen. Opština Ivanjica dobila je od Ministarstva privrede sredstva u iznosu od 101 milion dinara za izgradnju bazena. Buduće generacije će svedočiti o tome kako je vladajuća skupina i njihova mantra o izgradnji sportskih objekata kao jednom od zamajaca privrednog razvoja Ivanjice i to im je deo šire ekonomske strategije. Da nije tužna zbilja, bio bi samo dobar vic.
    Ekonomska logika bi svakog stručnog i dobronamernog ekonomistu vodila ka tome da državni novac od oko 101 milion dinara na koliko se procenjuje investicija, uloži u podršku poljoprivredi kako bi se taj novac najlakše oplodio i vratio u budžet narednih godina i to višestruko. Ili ako logično gledadamo da jedno radno mesto pri izgradnji neke fabrika košta oko 1 milion dinara zaposlilo bi oko 100 ljudi. Ovde IGI misli na fabriku za preradu maline u finalne proizvode kojih ima oko 42 vrste i svi oni imaju prođu na ino tržištu.
    Nije danas samo pitanje da li sve gore navedeno zna Vučić, već i da li neko sme to da mu saopšti. Sad se pitamo ima li ko da skrene pažnju na neprofitabilno trošenje naših narodnih para na promašene megalomanske projekte ovakve vrste.
    Bolje da se te pare utroše za uklanjanje kanalizacije od Lučke reke do Crnjeva iz rečnog korita i Naper očisti, pa da se kao nekad kupamo na Naperu i šljivacima. To nam ekološka logika govori. Ovakvom ekološkom investicijom bi dobili čistu Moravicu i prelepi Naper mesto bazena koji će raditi manje od pola godine i onda se kao i onaj u Čačku zatvori. Jer će biti skup za održavanje.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti

Sport
Politika
Društvo