,

Ivanjičani ujedinjeni u borbi za bolji i pravedniji obrazovni i društveni sistem(VIDEO)

Današnji protest u Ivanjici okupio je nekoliko stotina građana, koji su izrazili nezadovoljstvo trenutnim stanjem u državi. Učesnici su bili prosvetni radnici, učenici, mladi, studenti i drugi građani, koji su prošetali gradom i okupili se na Malom trgu ispred Opštine Ivanjica.

Protest je počeo u 11 časova ispred OŠ „Milinko Kušić,“ odakle su okupljeni krenuli ka Malom trgu. Tamo su u 11.52h održali petnaestominutno ćutanje u znak sećanja na nastradale u nesreći prilikom pada nadstrešnice u Novom Sadu.

Prosvetni radnici, među kojima su bili profesori „Tehničke škole“ i OŠ „Milinko Kušić,“ obratili su se okupljenima u 12.15h, ističući nezadovoljstvo zbog neispunjenih zahteva sindikata obrazovanja, koji su još od 2023. godine u procesu čekanja pred Vladom Srbije. Naglasili su potrebu za hitnim rešavanjem tih zahteva, kao i podršku studentima u njihovim inicijativama.

Okupljeni su zajednički poslali poruku solidarnosti i podrške, ukazujući na važnost jedinstva u borbi za bolji obrazovni i društveni sistem.

2 одговора

  1. Na političku scenu stupaju mladi
    SAD se IGI pita – dobro je ako nam donose nove ideje? Mi smo naše davno potrošili zato i propadamo. Ove mlađe generacije, ne treba da liče na nas, jer oni imaju istorijsku šansu da nas uvedu u kljub civilizovanjih zemalja. IGI bi im rado dao jedan koristan savet – Ne mojte ličiti na nas. Dosadašnji kolektivizam koji smo mi koristili je našu zajednicu samo saplitao. Bidite građani jedinke. Mislite svojom glavom. Kreirajte sopstvene ideje o svojoj budućnosi i svojim životima. Sami odlučujte o svojoj sudbine. Sa drugima razgivarajte, slobodno iznosite svoje ideje. Demokratska zajednica je uspešna kad se nadmeću ideje i kad najbolja od predloženih pri glasanju pobedi. A pobednik preuzme kormilo društvene uprave i kreće za svojim idejom koju je javnost prihvatila.To apriori garantuje ispeh jedne zajednice. Od petog oktobra pa do sada takve mehanizme vladanja nismo imali prilike da doživimo u ovom i ovakvom društvu, zato i nismo uspeli.
    Vi mladi imate istorijsku šansu da taj smer promenite i da zajednicu usmerite na pravi put ekonomskog razvoja našeg malog gradića.
    IGI ovaj društveno-politički pokret nezadovoljnih mladih a slobodoumnih ličnosti vidi kao veliku istorijsku šansu da se oslobodimo, mita, korupcije, burazerskih veza, kupljenih diploma i svih ostalih društvenih devijacija koje nas sputavaju u normalnom hodu ka zdravoj naciji.
    Šta ćete uraditi, našta će sve ovo izaći, brzo će se pokazati. Za sada imate velike šanse da nas iz korena promenite.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti

19. „ДАНИ БУКОВИЦЕ 2025“

У недељу 6.јула 2025.године поводом манифестације „Дани Буковице“ на платоу испред МЗ Буковица одржаће се Посело изворних певачких група. Пријем учесника програма од 16 до

Pročitaj više
Sport
Politika
Društvo