,

Студенти у блокади траже распуштање Скупштине и ванредне изборе

Студенти у блокади затражили су моментално распуштање Скупштине Србије и расписивање ванредних парламентарних избора у складу са чланом 109 Устава Републике Србије.

„Верујемо да је демократија једини исправан начин за решавање политичке кризе оволиких размера, стога позивамо народ да подржи листу којој ће студенти у блокади свих високошколских установа на територији Србије пренети своје поверење, како би на теразијама правде превагнула истина“, објавили су студенти у блокади на друштвеним мрежама.

Како су навели у објави, “студентски покрет иницирао је протесте до тада никад забележене бројности, показао да глас младих није само бука, већ снага која може да покрене промене, врати достојанство и пробуди наду у правду и слободу, и доказао да је суверенитет наше земље у рукама народа“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti

19. „ДАНИ БУКОВИЦЕ 2025“

У недељу 6.јула 2025.године поводом манифестације „Дани Буковице“ на платоу испред МЗ Буковица одржаће се Посело изворних певачких група. Пријем учесника програма од 16 до

Pročitaj više
Sport
Politika
Društvo