Divlja deponija u Lisi i dalje raste: Meštani ogorčeni zbog nereagovanja nadležnih

  Stanovnici ivanjičkog sela Lisa ponovo su uznemireni zbog pojave divlje deponije koja se, kako tvrde, mesecima širi i postaje sve opasnija za zdravlje i životnu sredinu. Meštani navode da su više puta prijavljivali problem komunalnoj inspekciji, ali da konkretne mere do danas nisu preduzete.

– Obraćali smo se i inspektoru, i opštini, ali nikakvog odgovora nema. Deponija raste iz dana u dan. Od građevinskog šuta, preko ostataka iz klanica, do kućnog otpada – sve se ovde baca. Smrad je nesnosan, a bojimo se i zaraze – kaže Branko Vratonjić  jedan od zabrinutih stanovnika koji se obratio našoj redakciji.

Na terenu se, prema svedočenju meštana, može zateći širok spektar otpada – od životinjskih ostataka do komunalnog i građevinskog smeća. Posebno zabrinjava činjenica da se deponija nalazi blizu potoka koji se uliva u Moravicu, što može imati dugoročne posledice po zagađenje vode.

Stanovnici Lise kažu da se osećaju zapostavljeno i nemoćno jer, uprkos njihovim pokušajima da problem reše institucionalnim putem, konkretne reakcije i dalje nema.

– Kada prijavimo, kažu „Nije nam to najpreče“, i niko se ne pojavi. I dalje sve stoji, i sve više ljudi iz drugih delova dolazi da ovde istresa otpad, jer vide da se ne kažnjava – dodaje jedan od meštana.

Ovim putem pozivaju lokalnu samoupravu i nadležne službe da hitno reaguju, uklone deponiju i spreče njeno dalje širenje. Ujedno apeluju i na sugrađane da ne doprinose problemu nesavesnim ponašanjem.

Ivanjički radio će o ovom slučaju obavestiti sve nadležne institucije i pratiti kako će se problem rešavati, u nadi da će meštani Lise uskoro moći da žive u zdravijem i čistijem okruženju.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti

Kafana na Ravani

Kafana na Ravani Pre Drugog svetskog rata tada mala Ivanjica imala je osam kafana. Pošto nije bilo drugih mogućnosti za razonodu, kafane su bile idealno

Pročitaj više