Nove poreske obaveze dolaze na naplatu već 2. marta

Početak marta donosi niz važnih poreskih rokova, a kašnjenje može značiti kamate i kazne.

Već do 2. marta poslodavci su dužni da podnesu PPP-PD obrazac za neisplaćene zarade za januar i da plate doprinose za obavezno socijalno osiguranje, obračunate na najnižu osnovicu.

5. mart je rok za dve obaveze: dostavljanje obrasca OZU o ugovorima za estradne i zabavne programe tokom februara, kao i izveštaja IOSI o zapošljavanju osoba sa invaliditetom, uz eventualnu uplatu sredstava ako kvota nije ispunjena.

Do 10. marta obveznici treba da podnesu prijave i plate porez na premije neživotnih osiguranja, kao i PDV za februar.

Najviše obaveza dospeva 16. marta – tada se plaćaju akontacije poreza i doprinosa za samostalne delatnosti, porez na dobit pravnih lica, podnosi redovna PDV prijava, kao i prijave i uplate akciza.

Poslednji rok u mesecu je 31. mart, do kada se podnosi prijava i plaćaju doprinosi za neisplaćene februarske zarade, kao i akcize za prvu polovinu marta.

Poreski kalendar je gust – zato na vreme proverite obaveze i izbegnite dodatne troškove.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Slične vesti